Beynin Donma Noktasını Düşürür, Düşünceyi ve Mantığı Canlı Tutar

Prenses ve Kraliçe Farkı

Bugün Hürriyet'te gördüğüm iki haberin birbirleriyle zıtlıkları dikkatimi çekti. İlk habere göre İsveç Prensesi Birgitta Ingeborg Alice, kimsenin onunla ilgilenmemesinden dolayı Milas- Bodrum Havalimanı’nda kaybolmuş:

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne tatile gelen 71 yaşındaki İsveç Prensesi Birgitta, Milas- Bodrum Havalimanı’nda kayboldu.

Havalimanı amirleri, fahri başkonsolos ve yetkililer VIP bölümünde beklerken, uçaktan indiğinde kimsenin ilgilenmediği Prenses Birgitta tek başına çıkış kapısını bulamadı. Madrid'den THY uçağı ile gelen Prenses Birgitta'yı, iki kilometre uzaklıktaki iç hatlar çıkışının kapısında elinde valizleriyle beklerken gazeteciler buldu. Yarım saat yöneticilerin kendisini bulmasını bekleyen Prenses Birgitta, “Ne İstanbul’da, ne Bodrum’da havalimanında kimse yardımcı olmadı. İndiğimde İngilizce VIP’i sordum, bu tarafa yönlendirdiler. Hayatımda ilk kez böyle bir şey başıma geliyor” dedi. Prenses Birgitta’yı, çiçek vererek karşılayan Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan teselli etmeye çalıştı.

İkinci haber ise herhangi bir prenseslik ve kraliçelik ünvani olmayan; ama Ürdün'de kraliçeler gibi karşılanan Gümüş dizisi oyuncusu Songül Öden'den bahsediyor:

Öden, "Dizi için Ürdün'e gittiğimde kraliyet ailesinin korumaları karşıladı. Uçak indiğinde limuzin piste gelip beni aldı. Çok duygulandım gerçekten. Diziye başlarken böyle bir iddiamız yoktu. Belli bir kitlesi olan, mütevazı ve işini çok seven bir gruptuk. Bu setten hepimiz çok şey öğrendik. Bunların karşılığını bu şekilde almak çok güzel" dedi.

Sanırım artık prenses veye kraliçenin bir kraliyet ailesinden olması gerekmiyor veya yetmiyor; günümüzün prenses ve kraliçelerinin şov dünyası ailesinden olması gerekiyor.